Hostele – Brazylia

R I O    D E   J A N E I R O

Samba Green Hostel
Rua Álvaro Ramos, 394
Botafogo
Rio de Janeiro
Tel.: (21) 2275-7214

Lokalizacja

Hostel znajduje się w dzielnicy Rio – Botafogo. Więcej o dzielnicy przeczytasz tutaj:

 

Do przystanku autobusowego jest 5 min. (autobusy miejskie i jadące na lotnisko).

Budynek kolonialny stoi w uliczce porośniętej gęstymi drzewami, które  dają upragniony cień. Wydaje się być mały, ale rozbudowany jest niejako w głąb.

Całkiem niedaleko hostelu na tej samej ulicy są bary oraz pralnia. Supermarket znajduje się dwie uliczki dalej.

Do Copacabany i Sugarloaf jest pół godzinki piechotą (trzeba iść w stronę przystanku i zatoki Botafogo, a potem skręcić w prawo pod wiaduktem).

Przy plaży Botafogo są boiska, miejsca do ćwiczeń i klub wioślarski.

Okolica wydaje się bezpieczna.

Czystość

Czystość hostelu jest akceptowalna, właściwie najbrudniej było w kuchni, ale to raczej ze względu na to, że używa się tam starych naczyń i urządzeń. W toaletach jest czysto, w pokojach również.

Atmosfera

Atmosferę tego miejsca określiłbym jako bardzo przyjazną, swobodną. Livingroom, w którym jednocześnie znajduje się recepcja, a także mały ogródek z grillem sprzyjają zacieśnianiu więzi. Poznałem tam świetnych ludzi, z którymi bardzo miło spędziłem czas.

Obsługa

Większość pracowników tego hostelu to sezonowi turyści, którzy przyjeżdżają do Rio i w zamian za pracę dostają łóżko do spania i skromne wynagrodzenie. Pracują systemem cztery dni pracy po 8h, trzy doby wolne. Dzięki temu mogą zarobić sobie na dach nad głową i jednocześnie zwiedzać. No i imprezować, co niemalże wszyscy uskuteczniali.
Właściciel hostelu jest bardzo pomocny, ale trochę zakręcony. Pewnego dnia, gdy tłumaczył mi jak dojść do Copacabany przerwał i… zaczął tańczyć do wyśpiewywanej przez siebie melodii. Trwało to jakieś dwie minuty, po czym gdy skończył – jak gdyby nic – kontynuował mówienie.

Wyposażenie

Sam hostel ma lockersy, a nie małe boksy, więc można cały swój majdan spakować i zamknąć na kłódkę (trzeba mieć swoją). Szafki są w pokojach, na korytarzach i w piwnicy, gdzie zresztą są także pokoje. Do tego szafki ze starymi gazetami i książkami.

W pokojach są trzypoziomowe łóżka, dosyć wysokie.

Mała jadalnia na tarasie:

Hisilicon Balong

jeszcze mniejsza kuchnia [cztery palniki na cały hostel to trochę mało], w której są stare naczynia i sprzęty.

Łazienka znajduje się w przyziemiu i toaleta koedukacyjna. Tutaj także nie można wrzucać papieru toaletowego do toalet, tylko do pojemniczków obok nich. Zastanawiam się tylko jak tu musi śmierdzieć, gdy latem temperatura przekracza 40’C.

Wi fi nie ma w pokojach, ale przynajmniej jest w livingroomie.

PODSUMOWANIE
Lokalizacja: 7
Czystość:     5
Atmosfera:    7
Obsługa:        6
Wyposażenie: 5

OCENA OGÓLNA     30/50

—————————————————————————————-

S A L V A D O R

Nega Maluca Guesthouse
Rua Dos Marchantes 15
Santo Antonio/Pelurinho
Tel.:  +55 71 3242-9249

 

Lokalizacja

Umiejscowienie tego hostelu naprawdę jest jego zaletą. Do Pelourinho jest pięć minut spacerkiem, a jednocześnie znajduje się on na uboczu w urokliwej uliczce pełnej kolorowych kamienic. Tuż przy hostelu działa mały sklepik, w którym można kupić najpotrzebniejsze rzeczy. Po drugiej stronie ulicy kilka barów z genialną capirinhą i widokiem na zatokę. Okolica wydaje się bezpieczna.

Czystość

Jakoś specjalnie hostel nie był brudny, ale stare łóżka czy sprzęt w kuchni pozostawiały nieco do życzenia. Zardzewiałe garnki i stare talerze również nie zachęcały do gotowania. Na tarasie w miejscu kocyków i poduszek skaczące małe zwierzątka, które gryzą.[sic!] W toaletach zawsze czysto. Wszędzie są napisy przypominające o tym, by nie wrzucać papieru toaletowego do muszli, a także śmieszkujące oznaczenia.

Atmosfera

Atmosfera tego hostelu jest całkiem przyjazna. Rozwijaniu znajomości zdecydowanie sprzyja taras, na którym jest gitara oraz wiszą hamaki. Można się zrelaksować, a także pobratać z innymi mieszkańcami hostelu.

Obsługa

Miła obsługa, nawet jeśli nie posługuje się dobrze językiem angielskim to i tak próbuje pomóc. Dla ludzi otwartych i nie oczekujących pełnego zrozumienia.

Wyposażenie

Raczej stare, przydało by się je już wymienić. Jedna kuchnia z czterema palnikami (zawsze był problem z zapalniczką), na dole dwie toalety i dwa prysznice. Na tarasie książki i gitara, w living roomie telewizor i dostęp do komputera. Wi fi w głównej części hostelu. Brak zamykanych lockersów, są tylko malutkie szafki, w których można zmieścić… portfel.

 

Strona hostelu TUTAJ.
PODSUMOWANIE
Lokalizacja: 8
Czystość:     4
Atmosfera:    7
Obsługa:        6
Wyposażenie: 4

OCENA OGÓLNA     29/50

« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2023: Polak w podróży | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress