Hostele – Hiszpania

B A R C E L O N A

 

Pere Tarres Youth Hostel
Carrer de Numància, 149-151,
08029 Barcelona
Lokalizacja:
Lokalizacja jest chyba najsłabszym punktem tego hostelu. Znajduje się on w zachodniej części Barcelony, przy ulicy Carrer de Numància. Najbliższe stacje metra:
– Maria Cristina na Av. Diagonal (po wyjściu z hostelu w lewo, na Av. Diagonal też w lewo)
– Les Corts na Travessera de Les Corts (po wyjściu z hostelu w prawo i na Travessera de Les Corts znów w prawo).

Może być za to dobrą miejscówką, jeśli ktoś myśli tylko o meczach na Camp Nou. Piechotką od hostelu ok.10 min.

Czystość:

Hostel czysty, bez większych zastrzeżeń. Spełnia podstawowe standardy czystości.

Atmosfera:

Jest to jeden z tych dużych hosteli-molochów, więc o atmosferę ciężko. Ale jest duże patio, na którym można zawiązać ciekawe znajomości. Szybciej jednak udało mi się ludzi poznać w… kuchni, gdyż ta jest dosyć mała jak na taki obiekt.

Obsługa:

Mili i pomocni ludzie, ale mają do ogarnięcia bardzo wielki obiekt, więc też bez zbędnych przyjaźni.

Wyposażenie:
 320 łóżek to zawrotna ilość, ale dlatego właśnie możliwe są dowolne kombinacje: od 2 do 8 osobowych. Posiada własną restaurację, a jedzenie dostosowane nawet dla wegetarian czy… muzułmanów. Darmowe Wi Fi. Do tego klimatyzacja i pralnia (pranie robiłem za dodatkową opłatą). Ciekawostką może być fakt, że dla mieszkańców hostelu jest zniżka w siłowni i basenie, który znajduje się niedaleko hostelu (ponad 5e za dzień).
PODSUMOWANIE
Lokalizacja:   6
Czystość:      7
Atmosfera:   7
Obsługa:     7
Wyposażenie:  10

OCENA OGÓLNA     37/50

 __________________________________________________________________________
Urbany Hostel Barcelona
Avenida Meridiana, 97,

Sant Martí, 08026 Barcelona

Lokalizacja:

Hostel znajduje się całkiem blisko Sagrada Familia i to jest jego zaleta. Ale jeśli myślicie o spędzaniu każdego dnia na plaży to jest trochę daleko. Plusem jest jednak to, że 2 min. od hostelu jest stacja metra Clot, skąd dojedziecie wszędzie.

Czystość:

Hotel czysty, dba się w nim o porządki, zarówno w pokojach, jak i częściach ogólnodostępnych. Łazienki w pokojach sprzątane są codziennie.

Atmosfera:

Bardzo przyjazny hostel, który dba się o atmosferę. Wieczorami organizowane są różnego rodzaju imprezy tematyczne, w zależności od dnia. Miejsca wspólne, takie jak livingroom czy taras sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości.

Obsługa:

Bardzo pomocni ludzie, zarówno osoby w recepcji, jak i obsługujący bar. Bezproblemowi i uśmiechnięci.

Wyposażenie:
Jest wszystko to, co powinno być: dostęp do kuchni z możliwością gotowania, automaty z napojami, bar, pralnia, Wi Fi w całym obiekcie, a nawet siłownia i basen. Dodatkowo taras widokowy, na którym można zjeść śniadanie [całkiem ciekawa oferta śniadaniowa]. Pokoje urządzone w nowoczesnym stylu, z łazienką i szafkami zamykanymi.
PODSUMOWANIE
Lokalizacja:  8
Czystość:     9
Atmosfera:   9
Obsługa:       9
Wyposażenie: 10

OCENA OGÓLNA     44/50

 – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Equity Point Girona Hostel
Plaça de Catalunya, 23,
27002 Girona,

Telefon:+34 972 41 78 40

Lokalizacja:

Hostel znajduje się w centrum Girony, ok. 10 min. od przystanku autobusowego i kolejowego, ale w samym historycznym centrum, tuż nad rzeką Onyar. Wszędzie stąd jest blisko.

Czystość:

Brudno nie było, ale same mury i wyposażenie hostelu są dosyć stare, więc sprawiają czasami wrażenie brudnych.

Atmosfera:

Atmosfera hostelu jest całkiem przyjemna, pod warunkiem, że nie zniechęcicie się vintge’owym wystrojem pokojów. Poznałem tam naprawdę fantastycznych ludzi, czemu zresztą sprzyja bardziej miejscówka na dachu, niż w patio hostelowym.

Obsługa:

Bardzo miła i pomocna ekipa, ale zdecydowanie przyjemniejsza i pełna luzu jest obsługa baru, który znajduje się na dachu hostelu.

Wyposażenie:
Wszystkie podstawowe elementy są: dostęp do kuchni, wody ciepłej, w niektórych pokojach łazienka [raz miałem na korytarzu, raz w pokoju – łazienka w klimacie starych ikon, zlew stylizowany na grecką muszę i… prawosławny Jezus na suficie – tak, w łazience z wanną. Można leżeć i modlić się do sufitu].
Poza tym śniadanie w cenie – typowe: tosty, dżemy, płatki, mleko, herbata, kawa. Na dachu dużo stolików, bar, a na poddaszu świetlica – dostęp do Internetu, książki itp.
Szafki w pokojach nie są zamykane na klucz.
PODSUMOWANIE
Lokalizacja: 9
Czystość: 7
Atmosfera: 7
Obsługa: 8
Wyposażenie: 5

OCENA OGÓLNA     36/50

– – – – – – – – –
I B I Z A 
(w przygotowaniu)
M A D R Y T
In Out Madrid
Lavapies,
32 – Madrid
Lokalizacja:

Hostel znajduje się w nieciekawej dzielnicy, pełnej podejrzanych grupek. Niektórzy z nich to artyści, ale ta dzielnica dawno już nie widziała się ze sztuką. Kawałek do metra, blisko LIDL.

Czystość:

W pokojach było czuć zapach stęchlizny i wilgoci, w toalecie grzyb. Kuchnia w podziemiach malutkich rozmiarów. Śniadaniem okazała się muffinka i herbata z wody zagotowanej w mikrofalówce.

Atmosfera:

Niezbyt przyjemna. Składa się na to wszystko, co w tym hostelu.

Obsługa:

Miałem wrażenie, że te kobity pracują tam za karę. Nie polecam.

Wyposażenie:
Łóżka są. W pokojach szafki zamykane na klucz. Ale co poza tym? Niewiele. Tylko w sytuacjach olbrzymiej tolerancji na podstawowe warunki bytowania lub awaryjnie.
PODSUMOWANIE
Lokalizacja:
Czystość:
Atmosfera:
Obsługa:
Wyposażenie:

OCENA OGÓLNA     12/50

– – – – – –
P A L M A    D E    M A J O R K A
(w przygotowaniu)
W A L E N C J A
Hostel The River
Plaça del Temple, 6, 46003 València
Telefon: 963 91 39 55
Lokalizacja:

Hostel znajduje się w północno-wschodniej części Starego Miasta przy placu del Temple, ulicę od Ogrodów Turii, w których można odpocząć od zgiełku miasta.
Do placu de la Reina jest 10 min.
Do placu de la Virgen 5 min.
Do stacji metra Alameda  500 m.
Do supermarketu Carrefour 450m.

Czystość:

Hostel czysty. Dwa razy dziennie sprzątane są łazienki, raz dziennie pokoje. W kuchni bałagan, ale wynikający raczej z bałaganiarstwa gości, ponieważ obsługa sprzątająca widywana jest bardzo często. Czyszczone były lodówki nawet z tych reklamówek, które były podpisane, co było akurat niezbyt miłą niespodzianką, gdyż zostałem pozbawiony obiadu.

Atmosfera:

Jest to jeden z tych dużych hosteli-molochów, więc o atmosferę ciężko. Duży salon sprawia, że ludzie się gubią. Hostel natomiast proponuje codzienne darmowe toury po mieście (11:00 rano) i knajpach (23:00), więc poznać się bliżej można wtedy. W wybrane dni o 21:00 także serwowana jest darmowa kolacja dla wszystkich gości (najczęściej pasta).

Obsługa:

Mili i pomocni ludzie, ale mają do ogarnięcia bardzo wielki obiekt, więc też bez zbędnych przyjaźni. Recepcja czynna całą dobę.

Wyposażenie:
Hostel figuruje jako dwugwiazdkowy. W pokojach są wentylatory, a na łóżkach pościel. Istnieje możliwość wypożyczenia ręczników.
Dla każdego pod łóżkami są duże skrzynie zamykane na kłódkę, w których spokojnie można schować duży turystyczny plecak. Każde łóżko piętrowe oddzielone jest deskami, a zasłona na całą długość zapewnia intymność i izolację od pozostałych gości. (patrz obok)
Dostępna jest także pralnia.
Na górne piętra prowadzi winda.
W całym hostelu świetnie działa wi fi.
Za dobę w pokoju wieloosobowym dla mężczyzn płaciłem 9,80e.
Jest szeroki dostęp do kuchni (są lodówki dla gości, naczynia, mikrofalówka), a gdy komuś nie chce się samemu działać dostępna jest do 22:00 kawiarnia i całą dobę automaty. Hostel serwuje też śniadania.
PODSUMOWANIE
Lokalizacja:   7
Czystość:      8
Atmosfera:    6
Obsługa:     7
Wyposażenie: 10

OCENA OGÓLNA     38/50


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2019: Nietu | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress