Lotnisko w Dubaju (IATA: DXB, ICAO: OMDB)

Port lotniczy Dubaj (IATA: DXB, ICAO: OMDB)

Jak dojechać?

Taxi

Taksówki mają kremowy kolor

W mieście zamówić można pod nr tel.: +971 (0) 4 208 0808.

Opłata za każdy kilometr wynosi AED1,96.

Dubai Taxi Corporation oferuje szeroki wybór usług transportowych dla pasażerów, więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Metro

Pociągi kursują mniej więcej co 10 minut z Terminali 1 i 3. Usługi rozpoczynają się o 5.50 rano (o 5.30 rano w czwartek), a kończą o północy (1 rano w czwartek / piątek). Należy pamiętać, że nie ma usługi w piątek rano, wtedy zaczyna się o godzinie 13.00.

Bilety możesz kupić na stacjach lotniska. Koszt zależy od tego, ile stref przejedziesz. Przedni wagon w każdym pociągu to „złota klasa”, która jest droższa. Można tam podziwiać widok przez przednią szybę… bez kierowcy. Są także wagony dostępne tylko dla kobiet.

Masz prawo do dwóch sztuk bagażu.

Autobus

Autobusy odjeżdżają i przyjeżdżają naprzeciwko terminali 1, 2 i 3.

Uwaga: musisz wcześniej kupić kartę Nol, nie możesz zapłacić gotówką kierowcy.

Pomiędzy terminalami 1 i 3 kursuje bezpłatny, całodobowy transfer busem. Możesz także skorzystać z metra między Terminalem 1 i Terminalem 3.

Jeśli łączysz loty, zostaniesz automatycznie przeniesiony w ramach połączenia.

Autobus nr F55 podróżuje pomiędzy lotniskiem a stacją metra Ibn Battuta co godzinę w godzinach pracy metra, natomiast autobus nr N55 podróżuje między lotniskiem a dworcem autobusowym Al Ghubaiba, gdy metro nie działa.

Parking

Terminal 1 i Terminal 2 oferują dostęp do opcji parkingowych Economy i Premium. Ceny i odległości sprawdzisz TUTAJ.

Spanie na lotnisku

Na lotnisku spaliśmy i mogę powiedzieć, że jest tam trochę foteli, które przystosowane są do leżenia, ale bardzo trudno jest upolować jakiś wolny fotelik. Większość siedzeń ma jednak podłokietniki. Ponieważ jest to jedno z największych lotnisk, panuje tam ciągły tłok i gwar. Zdecydowanie polecam słuchawki do uszu z jakąś ciekawą muzyczką. Przez całe 8h naszego pobytu/spania świeciły się światła, więc przyda się także jakiś klapnik na oczy. Ale o spokoju na tym lotnisku trudno mówić… Gwar, hałas – to lotnisko nigdy nie zasypia.

Widziałem także oznaczenia darmowych pryszniców, ale nie korzystałem, więc ciężko powiedzieć jak to działa i czy jest czysto.

Ź.: newdelhiairport.in i własne doświadczenia


One Comment to Lotnisko w Dubaju (IATA: DXB, ICAO: OMDB)

© 2023: Polak w podróży | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress