Botafogo, Rio de Janeiro

Piszę o tej dzielnicy dlatego, że przez tydzień tam mieszkałem. Sama dzielnica wydaje się dosyć bezpieczna, nie spotkało mnie nigdy tam nic nieprzyjemnego.

Znajduje się między wzgórzami Sao Joao, Dona Marta i Mundo Novo.

Widok na Botafogo z Christo Redentor (więcej o najsłynniejszym pomniku Chrystusa TUTAJ). Z prawej: Głowa Cukru (Sugar Loaf).

W dzielnicy jest duże centrum handlowe Rio Sul, przy którym zatrzymuje się autobus na i z lotniska, a także wiele pięknych domów willowych oraz duży Cmentarz Sao Joao Baptista (o którym więcej piszę TUTAJ).

Słowo „botafogo” oznacza „podpalić”, taki przydomek otrzymał João Pereira de Sousa, portugalski podróżnik, który dotarł do Brazylii w XVIw. i otrzymał tę właśnie ziemię.

Widok na Botafogo z drugiej strony: z Morro da Urca (o którym więcej piszę TUTAJ).

Znajduje się tam także siedziba klubu sportowego Botafogo de Futebol e Regatas, którego drużyna piłkarska jest jedną z największych w całej Brazylii.

Siedziba klubu sportowego.

Dzielnica ta ma piękną plażę w Zatoce Guanabara z widokiem na Morro da Urca (więcej o tym piszę TUTAJ). Na niej znajdują się boiska do piłki nożnej (boiska plażowe), a także rozmieszczone w regularnych odstępach siłownie pod gołym niebem.

Widok z plaży na port i Sugar Loaf.
Widok z plaży na Chrystusa.
Plaża Botafogo.

Comments are Closed

© 2023: Polak w podróży | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress