Praia do Farol da Barra, Salvador, Bahia

Plaża ta znajduje się w dzielnicy Barra, w południowych Salvadorze, 5 km od centrum. Autobus na lotnisko jedzie wzdłuż niej.

Ciągnie się od Fortu Santo Antônio da Barra, znanego jako Latarnia Barra, gdzie znajduje się Muzeum Żeglarskie Bahii i rozciąga się na Wzgórze Chrystusa, gdzie znajduje się rzeźba Chrystusa Odkupiciela.

O Morro do Christo więcej przeczytasz tutaj:

Morro do Christo, Salvador, Bahia

To bardzo popularna plaża do pływania i surfowania. Niedaleko są małe rafy, a na samą plażę wychodzą duże żółwie.

Piasek na tej plaży jest ciemny, co sprawia wrażenie, jakby był brudny, ale on po prostu ma taka barwę.

Widok na plażę z Morro do Christo:

Wieczorami schodzą się tam miejscowi, acz podejrzani osobnicy, którzy śledzą turystów.

INFO PRAKTYCZNE

Dojazd z Pelurinho na Barrę jest dosyć łatwy, bo nie kursuje zbyt wiele autobusów, więc można wziąć po prostu ten, który jedzie na Aeropuerto. Problem jest taki, że nie kursuje on za często. Jeśli startujecie z Praca da Se to sprawa łatwa, bo każdy autobus zatrzymuje się na tym początkowym/końcowym przystanku. Gorzej jest, gdy wsiada się na innych przystankach na mieście, ponieważ trzeba machnąć kierowcy autobusu, dając mu znak, że chce się nim jechać. Jeśli zrobimy to za późno, kierowca nie zauważy i nie zatrzyma się, a wtedy trzeba czekać na kolejny autobus. Sęk w tym, że nie wiadomo jak długo, gdyż nie ma żadnych rozkładów jazdy.

Przy wejściu od strony latarni morskiej są toi toie, ale ich czystość… właściwie to nie ma czegoś takiego, jak ich czystość….

W wodzie przydadzą się buty do pływania, które mogą uchronić nasze stopy przed kolcami jeżowców. I koniecznie trzeba iść na zachód słońca od strony zatoki.

Zimne napoje, opalany żółty ser, okulary, chusty, kokosy – wszystko to można kupić od plażowych sprzedawców.

Acaradje to koszt 6r.


Comments are Closed

© 2023: Polak w podróży | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress